5 טיפים להתחלת השימוש במנשא

הטיפים שלנו להתחלת שימוש קלה ופשוטה במנשא תינוקות

מאת אורית סופר, המנשא הנכון

  1. סביבה תומכת: חשוב לבחור בפינצטה את הקהל שיצפה בך בנסינוות הלבישה הראשונים, אם בכלל. לבישת המנשא בפעמים הראשונות ליד סבתא חרדה או שכנה שמעקמת את האף לא יתרמו לתחושת הביטחון שלך. לעומת זאת, אמא מנוסה במנשאים או חברה תומכת יכולות לחולל פלאים, לתת עצה טובה ולעודד אותך.
  2. לא לשכוח לנשום: כשמכניסים תינוק למנשא בפעם הראשונה וחשים קצת חוסר בטחון, הגוף עלול להיות נוקשה והלב עשוי לפעום מהר מהרגיל. התינוק שלך מרגיש את חוסר הביטחון בגוף שלך, ובאופן טבעי הוא מתחיל לבכות, מה שמלחיץ אותך עוד יותר. אז לפני שמכניסים את התינוק- לנשום עמוק, להרגע, לדבר אליו כדי להרגיע אותו אם אינו רגוע, ולדאוג לסביבה תומכת (ע"ע סעיף 1).
  3. חשוב לתת לעצמך קרדיט: כשמשתמשים במנשא בפעמים הראשונות ועדיין לא רכשת מיומנות, התנועות המסורבלות שלך יכולות להיות מאד מעצבנות עבור התינוק. לפעמים התינוק פשוט רוצה כבר לישון, זה מפריע לו להרדם, והוא בוכה מרוב עייפות ותסכול... אבל הי, זה בסדר, ככה לומדים! צריך לתת לעצמך את הזמן ללמוד משהו חדש ולא להתיאש. שימוש יומיומי במנשא, גם אם בהתחלה זה קשה ומסורבל, יעניק לך בטחון ויקנה לך מיומנות בלבישה זריזה ויעילה.
  4. לא עושים נסיונות על תינוק עייף ורעב: בפעמים הראשונות מכניסים את התינוק למנשא כשהוא רגוע ושבע. לא מעמידים במבחן סבלנות של תינוק רעב, עצבני ועייף (וכדאי שגם הצרכים שלך בגזרת האוכל והשינה יהיו מלאים, עד כמה שאפשר...). כשהתינוק יכיר ויאהב את המנשא, אפשר יהיה להכניס אותו בקלילות כשהוא עייף ולהרדימו במנשא. אבל אם הוא רעב- שום מנשא לא ירגיע אותו...
  5. התינוק ביאמו? קדימה צעד! זה הזמן ללכת לטאטא את המטבח, לזרוק את הזבל, לקנות משהו טעים במכולת או סתם לקפוץ על כדור פיזיו. תנועה, תנועה ועוד תנועה מרגיעה את התינוק (וגם אותך) ומשדרת לו שהכל בסדר. לא לשבת או לעמוד במקום אחד- רוב התינוקות ימחו על כך.

     


רכשת יאמו חדש? לא לשכוח לקרוא את הוראות הלבישה ואת כללי הבטיחות, ולצפות בסרטוני ההדרכה שלנו. אנחנו תמיד כאן לעזרה אם צריך.

לא רכשת עדיין יאמו חדש? מזמינה אותך להציץ בחנות הוירטואלית או ברשימת נקודות המכירה ברחבי הארץ.